
Kanuld og Onk i miraklernes urtid
IndlæsereLars Thiesgaard
ISBN9788702251685
Længde2 t
Udgivetseptember 2017
Om lydbogen
Kanuld og Onk er venner. De lever i urtiden, hvor mennesker er noget nyt og spændende, som kaldes neandertalere. De har begge forældre, som er lidt anstrengende, men alligevel gode at have i baghånden, for om natten bliver det temmelig mørkt. Lampen er nemlig ikke opfundet, og det er lakridspiber, hoppeborge og sommerferie heller ikke.
Nu er sneen fra den seneste istid ved at smelte, og Kanuld og Onk har opdaget, at de måske er lidt mere end bare venner, og det skal deres mødre, Mums og Sirut, selvfølgelig blande sig i.
Nu er sneen fra den seneste istid ved at smelte, og Kanuld og Onk har opdaget, at de måske er lidt mere end bare venner, og det skal deres mødre, Mums og Sirut, selvfølgelig blande sig i.
Flere lydbøger af Cato Thau Jensen
- Toke tager medCato Thau Jensen
- Kanuld på MammutslettenCato Thau Jensen
- Farfar Flottenhejmer sætter fut i fejemøgetCato Thau Jensen
Disse lydbøger kan du også lide
- Samlingens Vogter 4 - De stjålne børnKasper Hoff
- Palle til fitnessJørn Jensen
- Bedste venner 6 - Asta og fødselsdagsgavenTrine Bundsgaard
- Den jul nisserne forsvandt - 2. søndag i adventSophie Souid, Katrine Skovgaard
- Fluen Ole #4: Fluen Ole møder en mygSøren S. Jakobsen
- Magiske væsner i Danmark #5: Ingrid og ellefolketSidsel Katrine Slej








